Pro-jalgpallimeeskond lahkus protestiks pärast seda, kui mängijat kutsuti geivastaseks

San Diego jalgpallimeeskond, kes lahkus kolmapäevaselt mängult solidaarselt geimängijaga, nimetas vastasklubi väidetavalt homofoobseks solvamiseks.

United Soccer League'i teise divisjoni meeskond San Diego Loyal oli 3:1 ees pöördelises play-offi kvalifikatsioonimängus, kui poolkaitsja Collin Martinile viidati geivastase epiteediga esimese poolaja lõpus. Martin ilmus 2018. aastal , mis teeb temast ainsa avalikult homoseksuaalse meessoost sportlase USA suurel spordialal pärast jalgpallikaaslase Robbie Rogersi pensionile minekut.

Kuigi väidetavat solvamist matši videole ei jäädvustatud, on ESPN-i postitatud klipis näha, kuidas Loyali peatreener Landon Donovan pidas poolajal tulist arutelu Phoenix Risingu treeneri Rick Schantzi ja kohtunikuga. Peame selle oma mängust välja tooma, ütles Donovan neile.

Kui lojaalsed mängijad pärast pausi riietusruumist naasid, lahkusid nad protestiks ootamatult väljakult, kaotades mängu.

Twitteri sisu

Seda sisu saab vaadata ka sellel saidil pärineb alates.

Pärast matši Twitterisse postitatud avalduses märkis meeskond, et võttis eelmisel kuul sarnaseid meetmeid pärast seda, kui LA Galaxy liige Omar Ontiveros nimetas tema mängijat Elijah Martinit väidetavalt rassiliseks solvamiseks. Galaktika läksid Ontiverosega lahku pärast vahejuhtumit, mida ajakirjanduses nimetati vastastikuseks kokkuleppeks.

Eelmisel nädalal andsime valjult ja selgelt mõista, et me ei seisa rassismi ega homofoobia eest, ütles Lojaalne kolmapäeval sotsiaalmeediasse postitatud avalduses. Sel nädalal pole midagi muutunud.

Galaxy matšist lahkumine maksis neile 1:1 mängu ja Donovan tunnistas, et järjekordne kaotus oli meeskonna jaoks raske otsus, kuna see maksis Loyalile play-offi koha. Kuid ta väitis, et elus on tähtsamaid asju kui play-off ja klubi peab jääma selle poole, millesse me usume.

Ma saan aru, et enamik inimesi, kes vaatavad kaugelt, ei saa sellest ilmselt aru, kuid me oleme seda elanud, Donovan rääkis NBC Sport , lisades, et lojaalne lubas, et ei seisa fanatismi, homofoobsete solvangute, asjade eest, mis meie mängu ei kuulu.

Kuid homofoobses solvangus süüdistatud poolkaitsja Junior Flemmings on väitnud, et tema vastu esitatud süüdistused on valed.

'Ma ei öelnud kunagi Collin Martinile homofoobset solvamist,' ütles Flemmings Twitterisse postitatud avalduses. Ma ei tunne Collinit isiklikult, kuid austan kõiki oma vastaseid võrdselt, sealhulgas Collinit.

Mängija lisas, et on LGBTQ+ liikumisega solidaarne.

Martin pole pärast juhtunut avalikult avaldust teinud. Seda uurib väidetavalt USL-i meistrivõistlused, kes ütles oma avalduses, et 'mis tahes tüüpi roppusel ja solvaval keelekasutusel pole meie ühiskonnas kohta ja seda ei sallita USL-i matšides.